Blog o grafice i ciekawostkach z branży

Podstawowa wiedza dla grafika, monitory

praca-grafikaBez wątpienia każdy grafik powinien posiadać wiedzę na temat tego z czego jest zbudowane jego podstawowe narzędzie pracy. W tym przypadku mowa jest tutaj o monitorach. Z pewnością teraz „mistrz PhotoShopa” lub innego programu graficznego obsługuję tych LCD. Jednak w poprzednich latach(powinni to pamiętać trochę starsze roczniki) bardzo popularne były jednak monitory o nazwie CRT. Dla tych, którzy nie wiedzą związane te drugie związane są przede wszystkim z tym dłuższym tyłem.

Bez wątpienia każdego rozwiązanie miało swoje plusy a także minusy. Nie ma idealnych rozwiązań. Graficy powinni posiadać wiedzę na temat tego jakich możliwości mogą się spodziewać po korzystaniu ze swoich płaskich monitorów. Jednak pierwszy, który się wymieni dotyczyć będzie tego starszego modelu a dokładnie chodzi o CRT.

Najważniejsze zalety, który można przypisywać na rozwiązanie Cathode-Ray Tube związane jest z tym, że taki monitor w błyskawiczny sposób mógł reagować na żądanie użytkownika(czas poświęcony na działanie to wręcz ,,ultra szybkość”). Druga rzecz, która ściśle wiąże się z atutami tego rozwiązania związana jest przede wszystkim z tym iż można być pewnym, że kąty widzenia obrazu są naprawdę obszerne a za tym właśnie idzie idealne dopasowanie barwy wszystkich kolorów. Minusy jakie są związane z CRT przypisywać na niestety kiepski kontrast obrazu, nie zachwyca on w żadnym stopniu i nie mógł on powalić żadnego grafika na kolana. Największa wada tego monitora to z pewnością jego kształt a także masa. Aby go przenieść trzeba było jednak posłużyć się odpowiednią siłą gdyż jego gabaryty nie należą do najprzyjemniejszych.

Obecnie niemalże wszyscy korzystają z monitorów LCD. Z tego powodu warto wymienić jego najważniejsze zalety, które są związane przede wszystkim z wyjątkowej dobrej jakości kontrastem a także kształtami obrazu. Wszyscy graficy powinni doceniać te możliwości z tego powodu, że w ich pracy prawdziwe wzory mają najważniejsze znaczenie. Nikt nie powinien mieć żadnych problemów związanych z przeniesieniem tego sprzętu. Super płaskie matryce to bardzo dobry wybór.

Do największych minusów związanych z LCD warto przypisać to, że czas reagowania na całkowity czas reakcji jest niestety bardzo niski. Kłopoty z tym monitorem związane są z tego powodu, że rozdzielczość to dość spora gorączka. W niewłaściwy sposób może się wyświetlać obraz, który będzie w klasycznej rozdzielczości. To niestety jest duże utrudnienie ponieważ jeśli chodzi o CTR taki problem się nie pojawiał.

Zostaw odpowiedź