Blog o grafice i ciekawostkach z branży

Doświadczenie graficzne już na studiach

Wszystkie osoby, które zamierzają iść na kierunki informatyczne powinny zdać sobie z tego sprawę iż samo studiowanie dla studiowania nie ma większego sensu. To właśnie w trakcie nauki należy poświęcać odpowiednią ilość czasu aby zdobywać odpowiednie doświadczenie a także znajomości. Jednak co to ma do rzeczy w przypadku grafiki komputerowej. Okazuję się, że bardzo dużo.

Do otrzymania stanowiska grafika komputerowego tuż po studiach nie wystarczy tylko tytuł inżyniera lub magistra. Z tego powodu należy pomyśleć o czymś innym. Warto zainwestować w swoje portfolio. Należy już na studiach poświęcać odpowiednią ilość czasu do tworzenia swoich pierwszych layotów, bądź szat graficznych. W siatce programów na studiach informatycznych o specjalności graficznej można odnaleźć przedmioty związane z np. przetwarzaniem obrazów, kreowaniem wektorowych projektów. Jednak jeden lub dwa semestry na których będziemy mieli przedmioty graficzne może wystarczać. Okazywać się może, że niekoniecznie.

Na studiach należy rozwijać swoje umiejętności techniczne. Warto poświęcać każdego dnia odpowiednią ilość czasu. Co kierowca robi aby stać się lepszym, nieustannie ćwiczy oraz powiększa przebieg przejechanych kilometrów. Grafik już na studiach zobligowany jest do tego aby zwiększać swoje portfolio o swoje projekty bądź nowe layoutu. Z pewnością przyszły pracodawca przychylniej patrzeć będzie na osobę, która po zakończeniu studiów posiada jakikolwiek dowód na to, że czas na studiach nie był tak do końca zmarnowany.

Zostaw odpowiedź