Blog o grafice i ciekawostkach z branży

Świat przekazany w obrazie

Duży procent komunikowania zajmuje komunikacja niewerbalna. Istnieje ona już ponad milion lat! Jest więc starsza od mowy, która paradoksalnie znajduje się dopiero na drugim miejscu. Nie od dziś wiadomo, że wspomagając się takimi elementami jak postawa ciała, dźwięki paralingwistyczne, pantomimika, mimika twarzy, dotyk, kontakt wzrokowy, ubiór rozmówcy, itd. osiągniemy zdecydowanie lepszy zamierzony efekt niż bez nich.

Rola obrazu w naszym życiu

Obraz jest jednym z takich elementów. Wielu z nas jest wzrokowcami, a więc lepiej przyswajając jakieś informacje w momencie, gdy przekazuje je grafika. Oczywiście musi być ona odpowiednio „skonstruowana”, aby zostawić na dłuższy czas ślad w naszej pamięci. Oprócz tego obraz potrafi skutecznie manipulować nami i wywołać w momencie pojawienia się określone uczucia: od radości, szczęścia i śmiechu do smutku, żalu, zrozpaczenia i zażenowania. Wszystko zależy jak komunikat zostanie przestawiony, w jakiś sytuacji oraz w towarzystwie jakich innych elementów.
Aby pokazać jak dużą rolę gra obraz w naszym życiu możemy posłużyć się prostym przykładem: kartkując strony przypadkowej książki zostaniemy dłużej na stronach, na których znajduje się jakaś grafika, zdjęcie. Ten skutecznie zabieg pozwala przykuć naszą uwagę choćby na chwilę, a inteligentnie stworzona grafika może ten moment wykorzystać aby przekuć sekundy spojrzenia na minuty.

Obraz w rękach grafika komputerowego

Strona Dla Grafika jest internetowym podręcznikiem dla osoby, która chce się poświęcić tworzeniu grafiki, pasjonuje się tym i chciałaby się dowiedzieć jakie są tajniki tego zawodu. Poza wprowadzenie do świata obrazów oferuje również wytłumaczenie podstawowych obowiązujących zasad. Grafik komputerowy to osoba, która projektuje i wykonuje projekty graficzne przy pomocy komputera. Jaki to ma być sprzęt aby sprostał każdemu zleceniu dowiesz się właśnie tu! Prace grafika mogą mieć różny charakter: reklamowy (np. plakaty, billboardy), artystyczny, informacyjny (np. ulotki). Zajmuje się on tworzeniem prac dla różnych firm. Dba aby przekaz grafiki był spójny ze sloganem do którego była stworzona oraz wywoływała zamierzone uczucia. W swojej pracy posługuje się specjalnymi programami komputerowymi (m. in. Adobe Photoshop, Adobe Ilustrator, InDesign). Niekiedy używa także innych sprzętów i urządzeń poza komputerem, takich jak: drukarki, skanery, densytometry, destylarki, kopioramy oraz nawilżarki klisz. O tym wszystkim możesz się dowiedzieć w innym artykule, który skutecznie przybliży Ci pakiet prawdziwego grafika komputerowego, a więc także to, że:
– odbiorcą prac grafików jest niemal każdy – możesz znaleźć grafikę na każdym opakowaniu produktu, który kupujemy, na ulicy w postaci ulotek, które wręcza nam pracownik, na słupach informacyjnych,
– praktycznie na każdym kroku mamy styczność z pracą grafika,
– jego praca jest niezwykle ważna ponieważ od jego kreatywności i zdolności w tworzeniu czytelnego oraz zachęcającego obrazu zależy czy dany produkt reklamowany zostanie właściwie odebrany.
Podoba Ci się taka wizja? Nie czekaj! Zapraszam do zapoznania się z artykułami ze strony!

Zostaw odpowiedź