Blog o grafice i ciekawostkach z branży

Podstawowa specyfikacja komputerowa pod projektowanie graficzne

Ludzie, którzy używają swoich komputerów do projektowania graficznego w pracy potrzebują komputerów z różnorodną specyfikacją inną od tej, która jest wystarczająca dla zwykłych użytkowników. Ponieważ konfiguracja sprzętowa odgrywa tak ogromną rolę w jakości końcowej grafiki, większość grafików ma wiele kłopotów przy wyborze swoich komputerów. Przez długi czas, Apple był pierwszym i praktycznie jedynym wyborem i Mac wyznaczał standardy dla projektu graficznego i jego możliwości, że inni próbowali innych rozwiązań, ale nigdy nie pasowało to do końca. Obecnie firmy takie jak HP i Dell wprowadziły komputery i laptopy, które są w stanie konkurować z Apple. Jednak najlepszym sposobem, aby określić, co sprawia, że ma się dobry komputer do projektowania graficznego nie jest to zerknięcie na listę konkurencyjnych marek i modeli, ale raczej trzeba określić specyfikacje, które czynią komputer odpowiedni dla projektanta graficznego.

To nie będzie tanie

Komputer do projektowania grafiki musi być wysokiej klasy – dlatego trzeba wybrać jedną z wielu drogich opcji. Chociaż istnieje paru nielicznych szczęśliwców, dla których pieniądze nie grają roli, dla większości z nas kompromisy będą musiały być uwzględnione w tej kwestii. Te kompromisy nie muszą wpływać na wydajność komputera, jeśli jest to przemyślane rozważnie. Na przykład, osoba, która podchodzi do projektowaniu jako hobby nie będzie potrzebowała ogromnego potencjału jeśli chodzi o przechowywanie i będzie sobie dobrze radzić z mniejszym HDD. Ci, którzy nie wykonują dużych ilości pracy mogą rozważyć tańszy procesor. Jest tylko jedna rzecz, która nigdy nie może być naruszona i to jest karta graficzna – zawsze kup ją najlepiej jak potrafisz.

Podstawowa specyfikacja komputerowa pod projektowanie graficzne

Zacznijmy od systemu operacyjnego – trzeba mieć Windows 7 w wersji 64-bitowej (chyba, że mamy Apple). Następnie chodzi o napęd optyczny – wszelkie RW DVD są ok. Blu Ray jest niepotrzebnym kosztem. Co do pamięci RAM, należy spojrzeć na co najmniej 6 GB DDR3. Można postawić na mniej, ale jak wspomniano wcześniej, będzie to mogło spowolnić pracę. Nie popełnij błędu i nie patrz na HDD tylko pod względem pojemności. 500 GB to minimum, ale powinieneś pomyśleć o jednym z nowych dysków 10.000 RPM zamiast tych starszych 7200 RPM. Szybkość, z jaką można otwierać pliki będzie błogosławieństwem. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, przejdź do nowych dysków SSD – są bardzo niezawodne i szybki. Będziesz potrzebował drugiego urządzenia magazynującego i 1 TB dysk zewnętrzny jest najlepszy.

Zostaw odpowiedź