Blog o grafice i ciekawostkach z branży

W jakie gadżety reklamowe warto zainwestować?

Gadżety reklamowe to prosty i szybki sposób, aby zyskać nowych odbiorców, czy też kontrahentów. Ważne jest, aby pamiętać, że powinny być one starannie dobrane. W innym przypadku nie przyniosą oczekiwanych rezultatów. Wybór gadżetów jest naprawdę duży. Istotnym jest, aby pasowały one do charakteru działalności. Warto dodać, że każda promocja wpływa na wizerunek marki. Źle dobrane produkty reklamowe mogą działać niczym anty-reklama.

Teczki i koperty z nadrukiem
Wysyłanie służbowej korespondencji również może być formą promocji. Warto posiadać własne koperty z nadrukiem w różnych formatach. Dostępnych jest wiele wariantów, które różnią się między sobą nie tylko formatem, ale również jakością papieru, czy też zamknięciem. Na kopercie może znajdować się logo przedsiębiorstwa, czy też dodatkowa grafika. Wybór zależy wyłącznie od indywidualnych potrzeb. Należy wziąć pod uwagę, że zazwyczaj im więcej sztuk się zamawia, tym mniejszy koszt produkcji.
Ciekawą formą reklamy są również teczki reklamowe. Podobnie, jak koperty występują one w wielu formatach. Należy również dodać, że teczka niekoniecznie musi posiadać na swojej okładce wielkie logo przedsiębiorstwa. Lepiej umieścić je w dość dyskretnym miejscu, a okładkę urozmaicić ciekawą grafiką. Dzięki temu zostanie ona za pewnością wykorzystana przez klienta. Firmowe teczki to również znakomity sposób na przekazanie dokumentacji kontrahentom.

Długopisy, notesy, kubki
Powyższe produkty stały się już niemal obowiązkowym elementem promocji wielu przedsiębiorstw. Mogłoby się wydawać, że są one zbyt banalne, ale jednak cieszą się dużym zainteresowaniem wśród odbiorców.
Długopis z logo firmy jest niezwykle tani w produkcji, co jest dużym atutem. Ponadto jest niezwykle praktyczny. Długopisy lubią się gubić, a warto mieć chociaż jeden w torebce, czy też plecaków. Tak praktyczny produkt ucieszy niemal każdego i z pewnością zostanie wykorzystany. Podobnie jest w przypadku notesów z nadrukiem. Możliwości jest wiele – typowe bloczki do wyrywania kartek, cienkie książeczki, a nawet eleganckie notatniki wykonane z eko-skóry. Wybór zależy głównie od posiadanego budżetu.
Kubki także należą do grupy produktów lubianych przez klientów. Dobrze jest, jeśli oprócz loga i nazwy przedsiębiorstwa posiadają one ciekawy lub śmieszny nadruk. Dzięki temu istnieje większa szansa, że zostanie on wykorzystany przez odbiorcę, a o to właśnie chodzi.

Słodycze z logo
W ostatnich latach zaobserwowano wzrost popularności słodyczy reklamowych. Ta forma promocji jest jednak dość wymagająca. Z pewnością nie chodzi wyłącznie o atrakcyjne opakowanie, które przyciąga wzrok i jest nośnikiem reklamy, ale również o jego wnętrze.
Należy zrezygnować z wszelkich wyrobów czekoladopodobnych. Trzeba spodziewać się tego, że ktoś będzie miał ochotę zjeść przygotowane słodkości.
Od tego, jakiej jakości będą czekoladki, czy też cukierki, zależy skuteczność promocji. Oczywiście za dobrej jakości produkty należy zapłacić więcej, jednak jest to jedyna słuszna inwestycja.

Wielkie podziękowania dla bewu.pl za pomoc przy powyższym artykule!

Zostaw odpowiedź