Blog o grafice i ciekawostkach z branży

Film z grafikami – o firmie i jej ofercie

Kiedy rozważasz produkcję korporacyjnego wideo do zwiększenia obrotu lub aby wyjaśnić swoją markę i swoje usługi lub produkty innym – masz wiele możliwości. Oczywiście, można powołać się na filmowanie live-action, który będzie mogło uchwycić aktorów lub przedstawicieli organizacji rozmawiających o twojej firmie i jej ofercie. Są oczywiście, korzyści z tego stylu filmu, gdyż tworzy to indywidualne podejście, które sprawi że konsumenci i potencjalni klienci mogą przyczynić się do odpowiedzi na dany temat.

Produkcja wideo korporacyjna

Mając na uwadze powyższe, istnieją pewne wady filmu live-action. Co najważniejsze, film live-action ma ograniczoną trwałość. Członkowie organizacji mogą firmę opuścić, postawy społeczne wobec stylu mogą się zmienić, technologia będzie ewoluować, a sprzęt używany w wideo sprawić że wygląd twojego filmu może stać się nieaktualny. Z tego i innych powodów, może warto rozważyć animacje dla swojej produkcji wideo korporacyjnej.

Dzięki zastosowaniu ruchomej grafiki, będziesz mógł stworzyć korporacyjny film, który ma znacznie dłuższą trwałość. Ponadto, będzie można to zrobić za pomocą formatu, w którym można umieścić więcej informacji przed potencjalnych klientów i klientów w krótszym czasie. To co mogłoby potrwać kilka minut, wyjaśnić można i wytłumaczyć przez intuicyjne animacje w ciągu zaledwie kilku sekund. To pozwala na większy wpływ i na ograniczoną ilość czasu.

Poza tym, animacje mogą być łatwo zaktualizowane, są one bardzo opłacalne. Ponieważ komputery są wykorzystywane do ich produkcji, nie mniej ludzi jest to zaangażowanych. Ma to też dodatkowy bonus w odniesieniu do tworzenia treści, bo tutaj scenariusz jest bardziej rozszerzalny i elastyczny. Jeśli chcesz coś przemianować, produkty ulegną zmianie lub nawet nazwa firmy – ten sam film może być zmieniony, aby dopasować nowy wizerunek w kierunku jazdy. To coś, czego po prostu nie można zrobić mając live-action film.

Rzeczy, o których warto pamiętać przy wprowadzaniu grafiki w firmowe Wideo

Przede wszystkim będziemy chcieli by filmem zajmował się grafik, który będzie mieć jasne wyobrażenie na temat tożsamości marki. Będziemy chcieli by znał się na typografii, kolorach, umiał tworzyć ikony i atmosferę filmu, aby dopasować wygląd i inne właściwości markowych produktów i usług tak jak chcemy. Byłoby wstyd wyprodukować film, którego styl nie pasuje do marki, to będzie tylko mylić widzów.

Poza tym, należy również zastosować tę samą postawę wobec animacji w firmowym wideo, jak to robiło się w kierunku swojej strony internetowej. Choć może wydawać się, że krzykliwe grafiki są fajne, mogą one utrudniać samo dostarczanie treści. Oczywiście, będziemy chcieli, aby grafika w filmach korporacyjnych była wynikiem inteligentnych i twórczych przemian, ale będziemy też chcieli by zawartość nie była zbyt skomplikowana, gdyż to mogłoby utrudniać jej rozwój. Upewnij się, że informuje o tym, co produkcja wideo firmy faktycznie ma zaprezentować.

Najlepiej jeśli zajmie się tym grafik, który faktycznie specjalizuje się w produkcji wideo dla korporacji. Taki tylko potrafi świadczyć usługi produkcji filmu mające dobrą jakość i w przystępnej cenie. Wie jaki jest najlepszy sposób informowania odbiorców – ale w nienudny, lecz zrozumiały i niestandardowy sposób. Całe szczęście, jeśli takiego kogoś potrzebujesz – z pewnością go uzyskasz poprzez szybkie poszukiwanie w sieci internetowej, gdzie przykładów takich specjalistów na pewno nie brakuje. Zatem już dzisiaj zajmij się tym tematem, by pokazać naprawdę dobry film.

Zostaw odpowiedź