Blog o grafice i ciekawostkach z branży

Grafika komputerowa – z nami od dłuższego czasu

pc-1207834_1280Obrazy są wszędzie wokół nas. Można je znaleźć w czasopismach, książkach, telewizji i w filmach. Dawno, dawno temu, obrazy te musiały być tworzone ręcznie. Ale postęp w technologii, zwłaszcza w ciągu ostatnich 20 lat sprawił, że możemy korzystać z grafiki komputerowej. Przede wszystkim, co to jest grafika komputerowa? Mówiąc wprost, grafika komputerowa jest to każdy obraz, który został utworzony lub zmodyfikowany za pomocą komputera. Niektóre techniki stosowane w grafice komputerowej są już z nami od dłuższego czasu, jest to po prostu skomputeryzowany sposób robienia rzeczy, które zostały wykonane ręcznie. Inne techniki są dość skomplikowane w tym by zrobić je ręcznie, ale komputer sprawia, że są o wiele łatwiejsze do zrobienia.

Jednym z najczęstszych zastosowań grafiki komputerowej jest dziś retuszowanie fotografii. Korzystając z komputera, można zrobić wiele rzeczy, począwszy od usuwania skaz po dodaniu do zdjęcia rzeczy których tam nie ma tam. Za pomocą grafiki komputerowej można wyciąć część jednego obrazu i umieścić w innym obrazie. Nie podoba mi się kolor koszuli? Można to zmienić. Kolejna zabawa jest to zrobić zdjęcie czarno-białe, ale jednej części obrazu nadać pełną gamę kolorów. Jeśli działasz z dobrym programem, twoje możliwości są ograniczone jedynie przez wyobraźnię.

Można jednak zrobić o wiele więcej z grafiką komputerową. Można użyć jej do tworzenia grafiki komputerowej gazet. Można tworzyć grafikę tytułów książek, czasopism, a nawet stron internetowych z łatwością, na komputerze. Grafika komputerowa pozwala robić wiele rzeczy z tekstem, dzięki czemu słowa są trzy wymiarowe.

Niektórzy ludzie lubią używać grafiki komputerowej do „malowania” obrazu. Grafika komputerowa może być wykorzystywana do wszelkiego rodzaju obrazów, animacji, wpływa też na różne rodzaje sztuki. Korzystanie z komputera może pozwolić na mieszanie kolorów w sposób, który jest trudny, jeśli nie niemożliwy do zrobienia w życiu.

Jedną z najbardziej ekscytujących dziedzin grafiki komputerowej w ostatniej dekadzie jest bawienie się grafiką 3D. W grafice 3D, tworzenie 3-wymiarowy modelu obiektu, który chcesz zrobić, sprawia że nadal to ma fakturę i kolor, ale renderowania przy modelu 3D i przekształcenie go w obraz, który może być używany na różne sposoby to już większa sztuka.

Zostaw odpowiedź