Blog o grafice i ciekawostkach z branży

Nie ma jak oryginalność w połączeniu z artyzmem

Podobno wszystko, co można było wymyślić, zostało już wymyślone. Jak się okazuje, opinia ta to wymysł głównie ignorantów i malkontentów, którzy winę za swoje porażki i niepowodzenia starają się zwalić na wszystkich ludzi, tylko nie na siebie. Oczywiście mówienie, że wszystko zostało wymyślone jest błędem i jest wyłącznie usprawiedliwieniem braku kreatywności. Jak się okazuje, można wymyślać całkiem fajne i oryginalne nowe rzeczy. Jest mnóstwo młodych ludzi, zapalonych projektantów którzy są w stanie stworzyć zupełnie nowe, nieznane do tej pory nikomu wzornictwo.

Do jakich dziedzin życia można odnieść wzornictwo, gdzie ono znajduje swoje zastosowanie? Jak się okazuje – wszędzie. Moda i design to oczywiście mała namiastka tego, gdzie można je wykorzystać. Dzisiaj wzornictwo to także opracowanie graficzne ulotek, stron internetowych, gazet, plakatów – dosłownie wszystkiego, gdzie można znaleźć zastosowanie dla grafiki. Jakie studia należy skończyć, by zajmować się wzornictwem? Oczywiście najlepiej coś, co jest związane w jakiś sposób ze sztukami pięknymi. Na pewno nie zawadzą studia stricte plastyczne, z pewnością najbardziej trafionym kierunkiem studiów dla przyszłego projektanta jest właśnie samo wzornictwo.

Ile można na tym zarobić? Dobry grafik – zarówno wykonawca jak i projektant grafiki to dzisiaj prawdziwy skarb. Powody, dla których można tak mówić można znaleźć bez żadnego problemu w sieci. To chociażby strona „Grafik płakał kiedy…” z najbardziej absurdalnymi wyczynami grafików i projektantów stron internetowych, którzy owszem – przyciągają uwagę potencjalnych klientów, jednak w sposób mało ambitny i z pewnością poniżej poziomu tak zwanej przyzwoitości. Bynajmniej źle zrobiona strona internetowa czy plakat czy też ulotka nie są ani wiarygodne ani przekonujące ani tym bardziej zachęcające do kupienia czegokolwiek. Do tego po prostu trzeba podejść w sposób twórczy i przemyślany.

Jak zaprojektować idealną stronę internetową, wizytówkę – cokolwiek co ma nas w jakikolwiek sposób reklamować? Przede wszystkim w sposób przemyślany. W tym przypadku liczy się dosłownie wszystko – zarówno rodzaj papieru, kolor oraz rodzaj zastosowanej czcionki, grafika – wszystko. Dosłownie każdy z tych elementów powinien być adekwatny do tego kogo lub co chcemy zareklamować. Zwykłemu człowiekowi za bardzo nie chce się w to wierzyć i zapewne nie znając pewnych zasad trudno byłoby mu stworzyć coś dobrego, ale profesjonaliści dobrze wiedzą o co chodzi. A wzornictwo bądź co bądź pozwala na takie podejście do pracy, które pozwoli stworzyć coś, dzięki czemu osiągnie się wymierny, zadowalający a przede wszystkim bardzo skuteczny efekt.

Jeśli chcemy stworzyć zatem coś ważnego, coś wyjątkowego i coś, co pozwoli sprzedać nam swoje usługi, produkty czy swoje umiejętności, naprawdę warto zaufać profesjonalistom z odpowiednim doświadczeniem i przygotowaniem. Rzadko bowiem zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele szczegółów składa się na jedną wielką całość, która pozwoli zaistnieć nam w pamięci innych ludzi, a co najważniejsze – zapisać się w niej w bardzo pozytywnym świetle.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.