Blog o grafice i ciekawostkach z branży

Jak zostać dobrze zarabiającym grafikiem?

Trzeba przyznać, że wszelkiej maści informatycy, graficy komputerowi i w ogóle ci, którzy mają cokolwiek wspólnego z informatyką – nie mają najłatwiej. Wszystko bowiem przez wielki boom na studia informatyczne właśnie, które z roku na rok nasycają rynek pracy nowymi absolwentami tych kierunków. Oczywiście zapotrzebowanie od lat nie spada, ale też jakoś diametralnie nie rośnie. Można powiedzieć, że utrzymuje się na kontrolowanym, wysokim poziomie, co oznacza tyle, że rynek pracy zaczyna się nasycać osobami z takim wykształceniem. W związku z tym, konkurencja na rynku bezrobotnych pozwala pracodawcom obniżać chociażby pensje, wszak jeśli komuś będzie zależało na pracy, to na pewno ktoś się znajdzie i za niskie wynagrodzenie.

Jednak jeśli ktoś nie chce wiązać się żadnym etatem, to także może sobie całkiem nieźle poradzić. Wszystko dzięki temu, że można zostać grafikiem na tak zwane zlecenie. Oznacza to tyle, że pracuje się z reguły w domu, a zlecenia zdobywa się na zasadzie freelancingu. Wystarczy tylko zapoznać się dobrze ze stronami internetowymi, na których pojawiają się od czasu od czasu bardzo dobre zlecenia dla grafików. Wielu tak zwanych wolnych strzelców w tej dziedzinie z powodzeniem korzysta z takiej formy zarabiania i trzeba przyznać – wielu też bardzo sobie chwali tę formę zarabiania pieniędzy. Przede wszystkim zauważają w niej wygodę, możliwość pracy w domu i samodzielne decydowanie co i za ile się zrobi. Do tego urlop zawsze wtedy, kiedy potrzeba i brak stojącego nad głową szefa. Z pewnością to wszystko składa się na bardzo dobre warunki do pracy.

Jeśli chodzi o zlecenia dla grafików, to najczęściej dotyczą one dzisiaj oczywiście grafików komputerowych. Dzisiaj już mało kto kreśli kredką po papierze. Dzisiaj są specjalne programy komputerowe, które pozwalają tworzyć rzeczy, o jakich nam się nie śniło. Chcąc zatem pracować jako wolny strzelec i zdobywać zlecenia dla grafików, a co najważniejsze móc się z nich utrzymać, musimy być naprawdę pewni swoich umiejętności i musimy stale je rozwijać. Ważne jest także to, aby zadbać o interesujące port folio – zapewne każdy, kto będzie chciał nas zatrudnić, będzie chciał zapoznać się dogłębnie z naszym dorobkiem. Warto więc prowadzić porządną dokumentację swoich wszystkich osiągnięć.

Jakie najczęściej zlecenia dla grafików pojawiają się w sieci? Oczywiście najczęściej to projektowanie oraz tworzenie stron internetowych oraz tworzenie ulotek, newsletterów i jakiś drobnych ogłoszeń czy reklam. Prace dla niektórych proste, przez większość niestety bagatelizowane, co można zauważyć gołym okiem. Wielu grafików w sposób niedbały podchodzi do powierzanych im zadań, a to bynajmniej nie uchodzi uwadze uważnych internautów. Powstaje nawet całe mnóstwo stron poświęconych nieudolnej pracy grafików komputerowych, na których można zobaczyć te wszystkie dzieła.

Podsumowując – zlecenia dla grafików można łatwo znaleźć w sieci, można dzięki temu utrzymać się i zarabiać w całkiem przyzwoity sposób. Z pewnością to bardzo dobra opcja pracy dla osób niezwykle twórczych i nie posiadających umiejętności pracy pod presją zespołu, w wielkiej firmie. Warto skorzystać z tej możliwości.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.