Czy telefony marki Samsung można naprawiać samemu?

Smartfony już od lat szczytują w rankingach popularności urządzeń mobilnych. Wiąże się to z ich niebywałą uniwersalnością i użytecznością. Niestety, ze względu na swoją delikatną budowę i materiały wykorzystywane do ich produkcji są one podatne na uszkodzenia, co dotyczy urządzeń wszystkich producentów, w tym także marki Samsung. Na szczęście część usterek jesteśmy w stanie naprawić samodzielnie, jednak czy jest to opłacalne i bezpieczne?

Naprawa – Samsung

Naprawa telefonów Samsung nie różni się zbytnio od napraw urządzeń innych marek. W każdym jednak przypadku – o ile w grę nie wchodzi uszkodzone oprogramowanie, należy zaopatrzyć się w pewne narzędzia. W internecie można znaleźć wiele gotowych zestawów naprawczych do smartfonów, jednak te nie zawsze są potrzebne. Wystarczy posiadać kilka śrubokrętów, przyda się również suszarka do włosów, kostka do gitary, ostry nożyk. Oczywiście, profesjonalne zaplecze zwiększa komfort pracy, jednak kiedy w grę wchodzi jednorazowe reperowanie, to można sobie poradzić domowymi sposobami!

W każdym przypadku naprawa telefonu wymaga dostania się do jego wnętrza. Istnieją dwa zasadnicze sposoby na to, jak to zrobić. Chodzi o otworzenie wyświetlacza lub tzw. pleców urządzenia (tylnej obudowy). Nie jest to zajęcie bardzo skomplikowane, jednak zależy to od konkretnego modelu. W wielu przypadkach wystarczy niecały kwadrans.

Sporym ułatwieniem jest rozwiązanie stosowane przez producentów (również Samsunga) kilka lat temu, kiedy tylną obudowę można było zdjąć w każdym momencie. Na pewno wiele osób nadal posiada takie smartfony, dlatego w ich przypadku np. wymiana baterii potrwa maksymalnie minutę. Obecnie jednak takie modele są coraz rzadziej produkowane, o ile nadal występują. W ich przypadku dostanie się do płyty głównej, wymaga wykręcenia kilku śrubek i podważenia części tylnej na przykład za pomocą kostki gitarowej. Warto być delikatnym i „przejechać” ową kostką dookoła korpusu – w przeciwnym wypadku można go złamać.

Odrobinę inaczej należy podejść do modeli z tzw. unibody, czyli niezdejmowalną tylną obudową i niewymienną baterią. Prawdopodobnie wszystkie nowe modele posiadają takie rozwiązanie. Jeżeli bryła urządzenia jest stworzona ze szkła, to najpewniej trzeba za pomocą opalarki lub suszarki ogrzać ją, a następnie za pomocą podważenia lub zastosowania przyssawki ściągnąć ten element. Wyjmowanie korpusu odbywa się natomiast niezmiennie tak, jak opisano to powyżej.

Później należy odłączyć wszystkie dodatkowe moduły, w tym te łączące płytę główną z wyświetlaczem. Telefon w tej postaci jest gotowy do każdej naprawy, ponieważ umożliwia wymianę złącza Jack, portu ładowania, baterii, głośnika, wyświetlacza. W tym ostatnim przypadku również konieczne może się okazać ogrzanie go suszarką, by możliwe było delikatne wypchnięcie go z ramki. Oczywiście, o ile model (tak jak na przykład Galaxy S5) nie wymaga rozpoczęcia naprawy od wyjęcia wyświetlacza. W internecie można znaleźć całą masę poradników, które mogą wyjątkowo pomóc w domowej naprawie, jeżeli jednak nie czujesz się dobrze podczas takich czynności, lepiej nie ryzykować i poprosić o pomoc profesjonalny serwis.

Serwis Samsung – Poznań

Jeżeli samodzielna naprawa jest dla Ciebie skomplikowana lub po prostu szkoda Ci na nią czasu oraz wysiłku, pomogą Ci profesjonaliści. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ praktycznie zawsze usługa jest objęta gwarancją. Jej długość jest zależna od tego, jaką ofertę prezentuje dany serwis telefonów Samsung. Poznań jest miastem, w którym znajduje się siedziba firmy Naprawiamy.to, dlatego odwiedź placówkę na ul. Zeylanda 4. Specjaliści dokonają rzetelnej diagnozy danego modelu i wycenią naprawę. Ciekawą cechą tej działalności jest fakt, że osobiste stawienie się w salonie nie jest konieczne, ponieważ można skorzystać z napraw wysyłkowych. Oznacza to, że nie wyjdziesz nawet z domu! Kurier odbierze uszkodzony model, a następnie zwróci zreperowany.

Comments (0)
Add Comment